Gmina Wola Uhruska
duzy plik 500kb panoramy Woli Uhruskiej
Start arrow Artykuły
Artykuły
WYJAŚNIENIE.
Napisał Administrator   


W związku z krytycznym artykułem prasowym, który ukazał się w gazecie„nowy tydzień”, a dotyczącym przywrócenia posterunku policji w Woli Uhruskiej oraz kosztów remontu budynku uprzejmie wyjaśniam, że już Samorząd poprzedniej kadencji podjął szereg działań w tej sprawie, a dopiero teraz następuje zwieńczenie naszych starań urzeczywistniające odtworzenie posterunku.

Pragnę przypomnieć, że gmina stała się właścicielem budynku i ma obowiązek utrzymywać go w należytym stanie. Po dokonaniu remontu kapitalnego parter budynku zostanie udostępniony Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie, a pierwsze piętro będzie wydzierżawiane dla lokatorów.

Na koszt gminy remontowany jest dach, wykonywane docieplenie ścian, ułożenie chodnika, wymiana części ogrodzenia oraz doprowadzenie gazu ziemnego. Wskazane byłoby również poprawienie wjazdu oraz parkingów wewnętrznych.

Całość robót aktualnie zleconych przez gminę oraz przewidywanych do wykonania winna zamknąć się kwotą około 100 tys. zł. Ponadto należy dodać, że roboty wewnętrzne na parterze budynku dotyczące przebudowy wnętrza, ułożenia wszystkich instalacji oraz przebudowy schodów zewnętrznych są wykonywane na koszt Policji.

Zawsze podejmowanie remontu kapitalnego starego budynku wiąże się z wieloma nieprzewidywanymi wcześniej robotami, które ujawniają się po rozpoczęciu prac i generują dodatkowe koszta, choć staramy się je analizować i wspólnie z inspektorem nadzoru wybierać najkorzystniejsze rozwiązania.

Wyrażamy nadzieje, że jeszcze w tym roku uda nam się reaktywować posterunek i sześciu policjantów będzie wspierać działania funkcjonariuszy Straży Granicznej czuwając nad bezpieczeństwem mieszkańców.

Wola Uhruska jest gminą nadgraniczną oddaloną 35 km od Włodawy i tyle samo od Chełma. Przyjazd radiowozu policyjnego trwa kilkadziesiąt minut od chwili jego zawiadomienia, a zatem często interwencja jest już spóźniona.

Obecność policjantów na miejscu będzie działać prewencyjnie powodując jednocześnie wzrost poczucia stanu bezpieczeństwa.

Straż Graniczna realizuje głównie zadania dotyczące ochrony granicy państwa i często nie jest w stanie dbać o bezpieczeństwo wewnętrzne. Od tego jest policja, a zatem w trosce o nasze bezpieczeństwo dążymy do utworzenia posterunku, gdyż dbałość Samorządu o „zdrowie, edukację i bezpieczeństwo” jest jego zadaniem priorytetowym,zapisanym na czołowym miejscu w Strategii rozwoju naszej gminy, która ze względu na swoje położenie jest narażona na takie zjawiska jak przemyt towarów i ludzi, pogorszenie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz stanu środowiska naturalnego przy głównych ciągach komunikacyjnych.

Bezpieczeństwo musi kosztować określoną ilość funduszy oraz ewentualnych ograniczeń dotyczących różnego rodzaju swobód obywatelskich i pozostaje mieć nadzieję, że większość Radnych Rady Gminy Wola Uhruska traktuje ten problem ze zrozumieniem, a ci którzy myślą inaczej proszeni są o jak najszybszą zmianę własnego punktu widzenia.


                                                   Wójt Gminy Wola Uhruska

                                                          /-/ Jan Łukasik


Oferta Wakacyjna.
Napisał Administrator   
Rewitalizacja w Gminie
Napisał jachim   
Zdjęcie użytkownika Gmina Wola Uhruska.

W Urzędzie Gminy Wola Uhruska rozpoczęły się prace nad przygotowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Wola Uhruska na lata 2017-2023. Obecnie trwa zbieranie danych diagnostycznych mających na celu wskazanie potencjalnych obszarów do objęcia procesem rewitalizacji.

Poniżej zamieszczone materiały prezentują czym jest Rewitalizacja w obecnym podejściu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, z którego chcielibyśmy pozyskiwać środki na realizację przedsięwzięć wskazanych w Programie Rewitalizacji.

Ponadto zamieszczony jest druk do zgłaszania własnych pomysłów na projekty do Programu Rewitalizacji. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami jak i do zgłaszania projektów.

Do pobrania:

Rewitalizacja - prezentacja

Rewitalizacja w ramach RPO - prezentacja

Fiszka projektowa - pdf

Fiszka projektowa - doc


Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy.
Napisał Administrator   
PROGRAM I MOTOPINKNIKU W WOLI UHRUSKIEJ.
Napisał Administrator   

PROGRAM 1-go MOTOPIKNIKU W WOLI UHRUSKIEJ


SOBOTA 08.07.2017


12.00 – 13.00 – ZAPISY UCZESTNIKÓW PARADY

13.00 – 14.30 – PARADA MOTOCYKLOWA ZAPLANOWANĄ TRASĄ

14.30 – 15.00 – POKAZ WETARANÓW SZOS

15.00 – 17.30 – ZAWODY WĘDKARSKIE Z NAGRODAMI

15.00 – 16.00 – KONKURSY Z NAGRODAMI:

– JAZDY KONNEJ

– PAINTBALL

16.00 – 17.00 – KONKURSY Z NAGRODAMI:

– RZUTY WAŁKIEM DO MANEKINA – KONKURS DLA KOBIET

– PCHNIĘCIE NIE – KULĄ

17.00 – 18.00 – KONKURSY Z NAGRODAMI:

– PALENIE GUMY

– PRZEJAZDY ŻÓŁWIM TEMPEM

18.00 – 19.00 – KONCERT ZESPOŁU BARDARK

19.00 – 20.00 – KONKURSY Z NAGRODAMI:

– PRZECIĄGANIE LINY

– PRZERZUCANIE OPONY

– POMIAR DECYBELI

20.00 – 21.00 – KONCERT ZESPOŁU ARIAS

21.00 – 22.00 – KONCERT ZESPOŁU TRIPSYS

22.00 – PUSZCZANIE LAMPIONÓW KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

22.30 – WSPÓLNE OGNISKO

NIEDZIELA 09.07.2017


10.00 – 13.00 – TURNIEJ SIATKÓWKI

13.00 – 15.00 – WYŚCIGI KAJAKOWE NA ZALEWIE STARORZECZA BUGU

15.00 – 15.30 – OGŁOSZENIE WYNIKÓW I WRĘCZENIE NAGRÓD

15.30 – 16.30 – WYSTĘP ZESPOŁU OLD-BOYS

16.30 – 17.30 – ZAWODY W TOCZENIU BECZKI MOTOCYKLEM

17.30 – 18.30 – KONKURS - WSPINACZKA LINOWA NA CZAS

18.30 – 20.00 WYSTĘP ZESPOŁU OLD-BOYS – KLIMATY BIESIADNE

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 21 - 30 z 197
Biuletyn Informacji Publicznej
W skrócie

Gmina Wola Uhruska leży w południowo-wschodniej części powiatu włodawskiego. Rozciąga się wzdłuż dotąd nieujarzmionej i przez to niezwykle urokliwej rzeki Europy – Bugu.

Czytaj całość...

Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje turystyczne z naszego terenu w syntetycznym zestawieniu.

 

Czytaj całość...

Sobiborski Park Krajobrazowy - utworzono w 1983 roku na obszarze gmin: Włodawa, Hańsk, Wola Uhruska. Park rozciąga się na powierzchni 10000 ha i zajmuje najcenniejsze partie Lasów Sobiborskich z licznymi torfowiskami i śródleśnymi jeziorami objętymi ochroną rezerwatową.

Czytaj całość...
Statystyka
odwiedzających: 4865883
Imieniny
18 Października 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Julian, Łukasz, René
Do końca roku zostało 75 dni.
Licznik odwiedzin
Odwiedziło nas 4865883 internautów
TRW