Gmina Wola Uhruska
duzy plik 500kb panoramy Woli Uhruskiej
Start arrow Gminna Biblioteka Publiczna
Gminna Biblioteka Publiczna
Napisał Administrator   

Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Uhruskiej

 22-230 Wola Uhruska
ul. Parkowa 5
e-mail:
tel.: 82 591 50 71

BLOG GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

Godziny pracy:
Poniedziałek:  7.30 – 15.30
Wtorek: 9.00 – 17.00
Środa: 7.30 – 15.30
Czwartek:             7.30 – 15.30
Piątek: 9.00 – 17.00

Gminna Biblioteka Publiczna działa na terenie Gminy Wola Uhruska.

Misją Biblioteki jest rozpoznawanie, rozwijanie i zaspakajanie potrzeb czytelniczych i informacyjnych społeczności gminy oraz upowszechnianie wiedzy i kultury.

Księgozbiór zgromadzony w Bibliotece liczy ponad 9800 woluminów. Obejmuje wydawnictwa z zakresu literatury pięknej, polskiej i obcej, literatury popularnonaukowej ze wszystkich dziedzin wiedzy oraz wydawnictwa dla dzieci i młodzieży (w tym lektury szkolne).

Systematycznie w ciągu roku przybywa kilkadziesiąt nowych tytułów – poszukiwanych przez czytelników nowości i bestsellerów oraz literatury popularnonaukowej.

Ważne miejsce w księgozbiorze zajmują gromadzone od wielu lat regionalia – książki, mapy, foldery, pocztówki związane z lubelskim regionem oraz gminą Wola Uhruska.

Biblioteka prenumeruje 2 czasopisma oraz jeden tygodnik lokalny.

W Bibliotece organizowane są różne imprezy: konkursy, lekcje biblioteczne, wystawy książek, imprezy mające na celu aktywizację młodego czytelnika - „Pasowanie na czytelnika”, czytanie bajek, itp. 

W placówce znajdują się także trzy stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu - sprzęt komputerowy zakupiono dzięki dofinansowaniu z programu dotacyjnego INSTYTUTU KSIĄŻKI „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w 2012 r.

Biblioteka zakupiła trzy zestawy komputerowe oraz urządzenie wielofunkcyjne ze skanerem i faksem. Dwa zestawy komputerowe umożliwiające korzystanie z Internetu zostały udostępnione użytkownikom biblioteki. Natomiast trzeci zestaw posłuży do katalogowania zbiorów bibliotecznych i udostępniania ich on-line. Z końcem roku 2014 Biblioteka planuje rozpocząć udostępnianie zbiorów w systemie bibliotecznym MATEUSZ, który umożliwi czytelnikom biblioteki m. in. dostęp do zbiorów poprzez przeglądarkę internetową, możliwość zamawiania i rezerwacji zbiorów. 

Biuletyn Informacji Publicznej
W skrócie

Gmina Wola Uhruska leży w południowo-wschodniej części powiatu włodawskiego. Rozciąga się wzdłuż dotąd nieujarzmionej i przez to niezwykle urokliwej rzeki Europy – Bugu.

Czytaj całość...

Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje turystyczne z naszego terenu w syntetycznym zestawieniu.

 

Czytaj całość...

Sobiborski Park Krajobrazowy - utworzono w 1983 roku na obszarze gmin: Włodawa, Hańsk, Wola Uhruska. Park rozciąga się na powierzchni 10000 ha i zajmuje najcenniejsze partie Lasów Sobiborskich z licznymi torfowiskami i śródleśnymi jeziorami objętymi ochroną rezerwatową.

Czytaj całość...
Statystyka
odwiedzających: 6264577
Imieniny
20 Marca 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Aleksander,
Aleksandra, Ambroży,
Anatol, Bogusław,
Cyriaka, Eufemia,
Klaudia, Patrycjusz,
Ruprecht, Wasyl,
Wincenty
Do końca roku zostało 287 dni.
Licznik odwiedzin
Odwiedziło nas 6264577 internautów
TRW