Gmina Wola Uhruska
duzy plik 500kb panoramy Woli Uhruskiej
Start arrow Artykuły arrow Próby ciśnieniowe gazociągu
Próby ciśnieniowe gazociągu
Napisał jachim   

Firma MTM Nowum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie realizująca budowę gazociągu wysokiego i niskiego ciśnienia wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ramach przedsięwzięcia “Gazyfikacja rejonu Włodawy” informuję, że w dniach od 20 maja do 7 czerwca 2014 r. będzie prowadziła hydrauliczne próby wytrzymałości i szczelności gazociągu wysokiego ciśnienia na następujących odcinkach:

Kamień – Ruda Opalin
Ruda Opalin – Osowa (w tym na odcinku przebiegającym przez teren gminy Wola Uhruska)
Osowa – Włodawa

Osobą do kontaktów w tej sprawie jest Pan Mirosław Bujanowski, tel. 662 095 860.

 

 

 

Projekt “Gazyfikacja rejonu Włodawy” o wartości 79 067 983,75 PLN jest realizowany z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Infrastruktura i Środowisko. Dotacja UE wynosi 27 165 874,69 PLN, a pozostałą kwotę zapewnia Karpacka Spółka Gazownictwa. Projekt ten ma istotne znacznie dla rozwoju regionów i społeczności lokalnych zapewniając doprowadzenie gazu ziemnego do mieszkańców powiatu włodawskiego.

Korzyści płynące z inwestycji.

Gaz ziemny to paliwo wydajne, wygodne i ekologiczne stosowane w domach, mieszkaniach, jak i w przemyśle. Używanie go w gospodarstwach domowych wpływa na poprawę standardu życia (gaz ziemny dostarczany za pośrednictwem sieci gazowej jest wygodniejszy w użyciu i nie wymaga magazynowania). Ma także wpływ na poprawę konkurencyjności podmiotów gospodarczych (obniżenie kosztów eksploatacji poprzez zamianę paliwa droższego – propanu-butanu – na tańsze). Zwiększa również możliwość rozwoju turystyki w regionie (budowa infrastruktury przyjaznej środowisku). Ponadto stwarza możliwość stosowania nowoczesnych technologii wytwarzania energii (w placówkach użytku publicznego tj. szkoły, szpitale itp.) i co ważne – chroni środowisko naturalne (praktycznie brak zanieczyszczeń w porównaniu z innymi nośnikami energii).

Którędy popłynie gaz?

Dzięki realizowanemu przedsięwzięciu powstanie blisko 81 km sieci gazowych, w tym około 58 km gazociągu wysokiego ciśnienia, które pozwolą doprowadzić gaz ziemny do gmin Hańsk, Wola Uhruska, Włodawa i miasto Włodawa w powiecie włodawskim, oraz gmin Sawin i Ruda Huta w powiecie chełmskim. Gaz popłynie gazociągiem wysokiego ciśnienia z Kamienia do Włodawy oraz gazociągami średniego ciśnienia z Rudy Opalin do Woli Uhruskiej, z Osowej do Dubeczna oraz z Włodawy do Orchówka.

Pierwsi odbiorcy gazu ziemnego zostaną przyłączeni do sieci gazowej już w pierwszym półroczu 2015 r.

Punkt informacyjny

Jak przyłączyć się do sieci gazowej? Jakie wymagania należy spełnić by móc skorzystać z nowego źródła energii? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielą osobom zainteresowanym możliwością skorzystania z gazu ziemnego pracownicy Oddziału Zakładu Gazowniczego w Lublinie w punkcie informacyjnym w budynku Urzędu Miasta we Włodawie przy al. J. Piłsudskiego 41.

Kontakt:
Informacje techniczne:
Karpacka Spółka Gazownictwa sp. z o.o. w Tarnowie, Oddział Zakład Gazowniczy w Lublinie, ul. Diamentowa 15, 20-471 Lublin. Sekretariat: tel. 81 445 22 09.
Jacek Siwiec (Dział Inwestycji i Remontów, Kierownik Projektu) tel. 81 445 21 27.
Zdzisław Warszawski (Kierownik Działu Rozwoju i Przyłączania) tel. 81 445 22 60, 81 44 52 135.
Rejon Dystrybucji Gazu w Chełmie, 22-100 Chełm, ul. Piwna 5, tel. 82 562 74 20, 82 562 74 27.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej
W skrócie

Gmina Wola Uhruska leży w południowo-wschodniej części powiatu włodawskiego. Rozciąga się wzdłuż dotąd nieujarzmionej i przez to niezwykle urokliwej rzeki Europy – Bugu.

Czytaj całość...

Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje turystyczne z naszego terenu w syntetycznym zestawieniu.

 

Czytaj całość...

Sobiborski Park Krajobrazowy - utworzono w 1983 roku na obszarze gmin: Włodawa, Hańsk, Wola Uhruska. Park rozciąga się na powierzchni 10000 ha i zajmuje najcenniejsze partie Lasów Sobiborskich z licznymi torfowiskami i śródleśnymi jeziorami objętymi ochroną rezerwatową.

Czytaj całość...
Statystyka
odwiedzających: 6186485
Imieniny
19 Lutego 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad,
Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli
Do końca roku zostało 316 dni.
Licznik odwiedzin
Odwiedziło nas 6186485 internautów
TRW