Gmina Wola Uhruska
duzy plik 500kb panoramy Woli Uhruskiej
Start arrow Artykuły arrow Usuń azbest
Usuń azbest
Napisał jachim   

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie ogłosił kolejny nabór wniosków o udzielenie dofinansowania na pokrycie kosztów związanych z usuwaniem pokryć dachowych zawierających azbest z posesji położonych na terenie gminy Wola Uhruska w roku 2015 w ramach programu pn.: "Pilotażowy system gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego wzmocniony sprawnym monitoringiem ilości oraz kontroli ich usuwania i unieszkodliwiania" realizowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy Priorytet 2. Środowisko i Infrastruktura Obszar tematyczny: Odbudowa, remont przebudowa i rozbudowa podstawowej infrastruktury, współfinansowany ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

 

Z programu mogą skorzystać właściciele, zarządcy, użytkownicy obiektów, w których jest wykorzystywany azbest lub posesji, na których został złożony (usunięty przed 2004 r.) azbest, tj.:

- osoby fizyczne (100% dofinansowania do zdjęcia, transportu i unieszkodliwienia),
- wspólnoty mieszkaniowe (100% dofinansowania do zdjęcia, transportu i unieszkodliwienia),
- jednostki samorządu terytorialnego (85% dofinansowania do zdjęcia, transportu i unieszkodliwienia),
- spółdzielnie mieszkaniowe (30% dofinansowania do zdjęcia, transportu i unieszkodliwienia).

Druki wniosków o dofinansowanie oraz oceny i informacji o wyrobach zawierających azbest są dostępne w Urzędzie Gminy Wola Uhruska przy ul. Parkowej 5 w pokoju nr 7 oraz na stronie internetowej pod adresem www.azbest.lubelskie.pl.

Do wniosku należy dołączyć:
1) kserokopię zgłoszenia złożonego do Starostwa Powiatowego we Włodawie lub pozwolenia na budowę wraz z mapą do celów opiniodawczych z zaznaczonym budynkiem – załącznik wymagany jedynie w przypadku gdy wyroby azbestowe znajdują się na dachu,
2) oświadczenie Wykonawcy demontażu wyrobów azbestowych – załącznik wymagany jedynie w  przypadku eternitu zdemontowanego z budynków i zdeponowanego na działce po 06.05.2004 r.

W przypadku eternitu zdeponowanego na działce przed 06.05.2004 r. nie są wymagane żadne załączniki, a jedynie złożenie wniosku o udzielenie dofinansowania.
Wszystkie kopie dokumentów należy potwierdzić za zgodność z oryginałem przez wnioskodawcę.

Wnioski o należy składać w terminie od dnia 3 do 28 listopada 2014 r. w Urzędzie Gminy Wola Uhruska przy ul. Parkowej 5.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej
W skrócie

Gmina Wola Uhruska leży w południowo-wschodniej części powiatu włodawskiego. Rozciąga się wzdłuż dotąd nieujarzmionej i przez to niezwykle urokliwej rzeki Europy – Bugu.

Czytaj całość...

Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje turystyczne z naszego terenu w syntetycznym zestawieniu.

 

Czytaj całość...

Sobiborski Park Krajobrazowy - utworzono w 1983 roku na obszarze gmin: Włodawa, Hańsk, Wola Uhruska. Park rozciąga się na powierzchni 10000 ha i zajmuje najcenniejsze partie Lasów Sobiborskich z licznymi torfowiskami i śródleśnymi jeziorami objętymi ochroną rezerwatową.

Czytaj całość...
Statystyka
odwiedzających: 6186814
Imieniny
19 Lutego 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad,
Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli
Do końca roku zostało 316 dni.
Licznik odwiedzin
Odwiedziło nas 6186814 internautów
TRW