Gmina Wola Uhruska
duzy plik 500kb panoramy Woli Uhruskiej
Start arrow Artykuły arrow Biegiem na Majdan
Biegiem na Majdan
Napisał jachim   

"Biegiem na Majdan" to nazwa sztafetowego biegu z Warszawy do Kijowa, w którym udział biorą m.in. Kamil Dąbrowa, dyrektor radiowej „Jedynki”, Piotr Kraśko, szef Wiadomości TVP, Włodzimierz Nowak, szef „Dużego Formatu”, Konrad Piasecki, RMF FM, TVN 24, Beata Sadowska, dziennikarka radiowa i telewizyjna, Tomasz Smokowski , komentator sportowy NC+, Wojciech Staszewski, Newsweek, Magda Sołtys, PolskaBiega.pl, Magda Żakowska, reporterka „Dużego Formatu”, Mirosław Bieniecki, organizator biegów Rzeźnika i Polesie. Cała grupa liczy 30 osób.

18 listopada 2014 r. o 3 nad ranem w Warszawie bieg rozpoczął mistrz olimpijski Robert Korzeniowski. Uczestnicy mają do pokonania ponad 800 km w ciągu kilku dni - zakończenie sztafety przewidziane jest 21 listopada na kijowskim Majdanie udziałem w marszobiegu wolności zorganizowanym w ramach obchodów rocznicy Euromajdanu i dziesięciolecia pomarańczowej rewolucji. Celem przedsięwzięcia jest "ożywinie pamięci tego, jak rok temu Ukraińcy przypomnieli nam wszystkim, co to są europejskie wartości".

Trasa sztafety przebiegała m.in. przez nasze okolice - ok. 3.30-4.30 rano w dniu 19 listopada br. uczestnicy biegli drogą powiatową z Sawina przez Bukowę Małą, Iłowę, Rudę, by w Rudce na moście przez Uhrekrę wbiec na drogę wojewódzką 816 Tereposl Zosin i pobiec dalej do Dorohuska. Ponadto część ekipy spędziła noc z 18 na 19 w "Dworze nad Bugiem". Tak więc sztafeta "Biegiem na Majdan" zawitała także do Majdanu Stuleńskiego.

Zpraszmy do śledzenia przebiegu sztafety m.in. na stronie Polskiego Radia:
http://www.polskieradio.pl/Biegiem-na-Majdan/Tag173355

lub na Facebook'owym profilu:
https://www.facebook.com/biegiemnamajdan?fref=ts

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej
W skrócie

Gmina Wola Uhruska leży w południowo-wschodniej części powiatu włodawskiego. Rozciąga się wzdłuż dotąd nieujarzmionej i przez to niezwykle urokliwej rzeki Europy – Bugu.

Czytaj całość...

Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje turystyczne z naszego terenu w syntetycznym zestawieniu.

 

Czytaj całość...

Sobiborski Park Krajobrazowy - utworzono w 1983 roku na obszarze gmin: Włodawa, Hańsk, Wola Uhruska. Park rozciąga się na powierzchni 10000 ha i zajmuje najcenniejsze partie Lasów Sobiborskich z licznymi torfowiskami i śródleśnymi jeziorami objętymi ochroną rezerwatową.

Czytaj całość...
Statystyka
odwiedzających: 6186528
Imieniny
19 Lutego 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad,
Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli
Do końca roku zostało 316 dni.
Licznik odwiedzin
Odwiedziło nas 6186528 internautów
TRW