Gmina Wola Uhruska
duzy plik 500kb panoramy Woli Uhruskiej
Start arrow Artykuły arrow POMOC UKRAINIE
POMOC UKRAINIE
Napisał jachim   

SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY WOLA UHRUSKA

Wszystkie gminy powiatu włodawskiego odpowiadają pozytywnie na apel Rady Rejonowej Szacka (UA) organizując zbiórkę darów na rzecz Ukrainy. Koordynatorem akcji na terenie powiatu jest Starostwo Powiatowe we Włodawie. 

Na terenie naszej Gminy akcję zbierania darów koordynują wspólnie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadząc zbiórkę darów, o które proszą Ukraińcy tj. nowe koce i narzuty, nowa odzież, chemia gospodarcza oraz żywność z długim okresem ważności.

 

Dary można przynosić do hali sportowej GOSiR-u w dniach od 9 do 20 lutego w godz. od 8:00 do 18:00 lub zostawić w sklepach z terenu gminy, które przyłączyły się do akcji pomocy.

Zebrane dary zostaną przewiezione do Starostwa Powiatowego we Włodawie skąd Samorządowcy z Ukrainy zabiorą je własnym transportem.

Ponadto możliwe jest wsparcie finansowe poprzez wpłaty na konto Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza w Lublinie, która za zebrane środki dokona zakupu i przekazania potrzebującym najpotrzebniejszych artykułów.

W imieniu potrzebujących Sąsiadów ogarniętych wojną dziękuję za życzliwość i wsparcie.

Z poważaniem

Wójt Gminy Wola Uhruska
/-/ Jan Łukasik 

Podmioty odpowiedzialne za prowadzenie zbiórki darów:
1) Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Woli Uhruskiej, tel. 82 591 54 36;
2) Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Woli Uhruskiej, tel. 82 591 50 69;
3) Starostwo Powiatwowe we Włodawie, Wydział Edukacji i Polityki Społecznej, tel. 82  572 56 90

Wpłaty na konto:

Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza Al. Warszawska 71,20-803 Lublin, Bank Pekao S.A. O Lublin Nr 88 1240 5497 1111 0010 5609 5550 z tytułem “POMOC UKRAINIE”. 

Drodzy przyjaciele, drodzy sąsiedzi !

Zwracamy się do Was z uprzejma prośbą.

Ukraina przeżywa jeden z najtrudniejszych momentów w swojej historii. Teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje pomocy, wsparcia, współczucia i miłości.

Trwa zima, przesiedleńcy wewnętrzni ze Wschodniej Ukrainy i Krymu, ludzie, którzy opuścili miasta i wioski z powodu walk, ukraińscy żołnierze i ochotnicy potrzebują szczególnej pomocy i wsparcia.

Ukraińskie i polskie organizacje, wraz z wieloma obsługiwanymi przez wolontariuszy i tysiącami zainteresowanych ludzi, wysłali dużo pomocy humanitarnej i funduszy. Ale nie powinniśmy zatrzymać się na tym - mroźna zima, zniszczona infrastruktura, brak odpowiedniego zaopatrzenia w żywność są wyzwaniami, z którymi możemy  uporać się tylko razem.

Mieszkańcy Powiatu Włodawskiego zawsze byli znani jako dobrzy przyjaciele i sąsiedzi Wołynia. W tym trudnym dla Ukrainy czasie prosimy o pomoc. Mieszkańcy wschodniej Ukrainy, wewnętrznie przesiedleni wymagają uwagi i wsparcia. 

Przede wszystkim potrzebną są:
1. Koce i narzuty.
2. Chemia gospodarcza - detergenty i środki dezynfekujące.
3. Pieluchy, żywność dla dzieci (zwłaszcza zamienniki mleka)
4. Żywność z długim okresem przydatności do spożycia.

W imieniu mieszkańców Rejonu Szackiego –
Sergij Parhonjuk, Radny Rady Rejonowej.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej
W skrócie

Gmina Wola Uhruska leży w południowo-wschodniej części powiatu włodawskiego. Rozciąga się wzdłuż dotąd nieujarzmionej i przez to niezwykle urokliwej rzeki Europy – Bugu.

Czytaj całość...

Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje turystyczne z naszego terenu w syntetycznym zestawieniu.

 

Czytaj całość...

Sobiborski Park Krajobrazowy - utworzono w 1983 roku na obszarze gmin: Włodawa, Hańsk, Wola Uhruska. Park rozciąga się na powierzchni 10000 ha i zajmuje najcenniejsze partie Lasów Sobiborskich z licznymi torfowiskami i śródleśnymi jeziorami objętymi ochroną rezerwatową.

Czytaj całość...
Statystyka
odwiedzających: 6186812
Imieniny
19 Lutego 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad,
Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli
Do końca roku zostało 316 dni.
Licznik odwiedzin
Odwiedziło nas 6186812 internautów
TRW