Gmina Wola Uhruska
duzy plik 500kb panoramy Woli Uhruskiej
Start arrow Artykuły arrow Komunikat w sprawie psów
Komunikat w sprawie psów
Napisał jachim   

                                                             KOMUNIKAT
W związku z interwencjami wpływającymi do Urzędu Gminy Wola Uhruska w  sprawie wałęsających się psów, przypomina się mieszkańcom o obowiązku zadbania o własne psy, aby samowolnie nie wychodziły poza posesje.
Psy bez nadzoru stwarzają zagrożenie dla ludzi, a zwłaszcza dzieci.
Przypominam, że zgodnie z §  10 Regulaminu utrzymania czystości i  porządku na  terenie Gminy Wola Uhruska przyjętym Uchwałą NR XXIII/134/2012 RADY GMINY WOLA UHRUSKA z dnia 20 grudnia 2012 r.:
1. Właściciele lub opiekunowie psów, a  w  szczególności psów rasy uznanej za agresywną oraz innych zwierząt domowych są  zobowiązani do sprawowania właściwej opieki nad tymi zwierzętami i  utrzymywania ich tak, aby nie stwarzały zagrożenia dla zdrowia, życia ludzi i zwierząt oraz nie stanowiły uciążliwości dla innych osób.
2. Do obowiązków osób utrzymujących zwierzęta domowe należy również:
1) stały i skuteczny dozór nad zwierzętami;
2) prowadzenie psa na smyczy, a psa rasy uznawanej za agresywną lub w  inny sposób zagrażającego otoczeniu – na smyczy i w kagańcu;
3) niezwłoczne usuwanie zanieczyszczeń spowodowanych przez te zwierzęta w  miejscach publicznych oraz w innych miejscach przeznaczonych do wspólnego użytku;
Zwolnienie psa ze smyczy dozwolone jest tylko wtedy, gdy pies jest w  kagańcu, w  miejscu mało uczęszczanym przez ludzi i tylko wtedy, gdy opiekun psa ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem; nie dotyczy to psów ras uznanych za agresywne.
Zwolnienie psa ze smyczy przez opiekuna na terenie swojej nieruchomości może mieć miejsce tylko wtedy, gdy nieruchomość jest należycie ogrodzona uniemożliwiając opuszczenie jej przez psa oraz odpowiednio oznakowana tabliczką ze stosownym ostrzeżeniem.
Jednocześnie informuję, że za nieprzestrzeganie w/w obowiązków grożą sankcje karne.
Wójt Gminy Wola Uhruska  
Jan Łukasik 

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej
W skrócie

Gmina Wola Uhruska leży w południowo-wschodniej części powiatu włodawskiego. Rozciąga się wzdłuż dotąd nieujarzmionej i przez to niezwykle urokliwej rzeki Europy – Bugu.

Czytaj całość...

Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje turystyczne z naszego terenu w syntetycznym zestawieniu.

 

Czytaj całość...

Sobiborski Park Krajobrazowy - utworzono w 1983 roku na obszarze gmin: Włodawa, Hańsk, Wola Uhruska. Park rozciąga się na powierzchni 10000 ha i zajmuje najcenniejsze partie Lasów Sobiborskich z licznymi torfowiskami i śródleśnymi jeziorami objętymi ochroną rezerwatową.

Czytaj całość...
Statystyka
odwiedzających: 6186721
Imieniny
19 Lutego 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad,
Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli
Do końca roku zostało 316 dni.
Licznik odwiedzin
Odwiedziło nas 6186721 internautów
TRW