Gmina Wola Uhruska
duzy plik 500kb panoramy Woli Uhruskiej
Start arrow Artykuły arrow Podziękowanie za współpracę przy organizacji EDD Zbereże-Adamczuki 2016
Podziękowanie za współpracę przy organizacji EDD Zbereże-Adamczuki 2016
Napisał jachim   
PODZIĘKOWANIE

    W imieniu Gminy Wola Uhruska pragnę serdecznie podziękować za współpracę przy organizacji VII edycji Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa Zbereże-Adamczuki, które odbywały się w dniach od 11 do 15 sierpnia 2016 r.
W ciągu tych pięciu dni, dzięki pontonowemu mostowi na Bugu łączącemu Zbereże (PL) i Adamczuki (UA) oraz sprawnej organizacji służb dokonano blisko 50 tys. odpraw granicznych. Wśród obywateli Polski dominował ruch typowo turystyczny: chęć odwiedzenia Pojezierza Szackiego z jego główną atrakcją Jez. Świtaź, a ponadto dało się zaobserwować zainteresowanie drobnym handlem przygranicznym: sprzedawano głównie artykuły spożywcze i rękodzieło.

Kulminacją uroczystości był dzień 14 sierpnia z ,,Nadbużańskim Festynem” i towarzyszącym mu ,,Jarmarkiem”. Podczas Festynu został zakończony i podsumowany  Międzynarodowy Plener Plastyczny „Kresy 92”, który trwał od 4 do 14 sierpnia oraz prezentowały się zespoły artystyczne polskie i ukraińskie. ,,Jarmark” zgromadził twórców, którzy wystawiali swoje wyroby, a stowarzyszenia agroturystyczne i koła gospodyń wiejskich serwowały lokalne wyroby kulinarne. Podsumowując: zainteresowanie kolejną edycją Dni Dobrosąsiedztwa Zbreże-Adamczuki było bardzo duże co uzasadnia kontynuację tej imprezy w przyszłości.

Słowa uznania należą się wszystkim podmiotom zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kieruję do funkcjonariuszy placówek Straży Granicznej w Sławatyczach i Zbereżu, funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej, funkcjonariuszy Służby Granicznej Ukrainy z Grabowa i Łucka, żołnierzy 1 Batalionu Drogowo-Mostowego z Dęblina oraz do strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w Woli Uhruskiej, Uhruska, Siedliszcza i Piask za sprawną organizację odpraw, budowę mostu oraz kierowanie ruchem pojazdów.

Składam podziękowania P. Wojewodzie Lubelskiemu i P. Marszałkowi Województwa Lubelskiego za objęcie Honorowym Patronatem całości imprezy oraz Powiatowi Włodawskiemu za finansowe i organizacyjne wsparcie imprezy. Dziękuję również naszym sponsorom: grillbarowi Bocian z Okuninki i Bankowi Spółdzielczemu Leśniowice Oddział w Woli Uhruskiej, bez których o wiele trudniej byłoby zrealizować to przedsięwzięcie, a także mediom: TVP Lublin, Radiu Lublin, Radiu Bon Ton, Radiu Włodawa, magazynowi Kraina Bugu, Dziennikowi Wschodniemu, Kurierowi Lubelskiemu, tygodnikom Nowy Tydzień i Supertydzień, portalowi NaszeMiasto za liczne informacje medialne zarówno przed jak i w czasie trwania imprezy oraz wszystkim, którzy mieli swój udział w przygotowaniu i organizacji Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa Zbereże-Adamczuki 2016
.
Rekordowo duże zainteresowanie imprezą jest sukcesem Nas wszystkich, a liczba korzystających z możliwości przekraczania granicy polsko-ukraińskiej w tym miejscu, świadczy o zasadności dalszych działań zmierzających do utworzenia stałego przejścia granicznego z Ukrainą.

Wójt Gminy Wola Uhruska
/-/ Jan Łukasik


Otrzymują:
1. Starostwo Powiatowe we Włodawie.
2. Urząd Rejonowy w Szacku.
3. Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza w Lublinie.
4. 1 Batalion Drogowo-Mostowy w Dęblinie.
5. Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie.
6. Izba Celna w Białej Podlaskiej.
7. Urząd Celny w Białej Podlaskiej.
8. Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości we Włodawie.
9. Stowarzyszenie OTK Rzeźnik.
10. Koło PZW w Woli Uhruskiej.
11. Komendant Gminny ZOSP w Woli Uhruskiej.
12. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Woli Uhruskiej.
13. Grillbar Bocian.
14. Bank Spółdzielczy Leśniowice Oddz. w Woli Uhruskiej.
15. Centrum Turystyki Aktywnej Kajaki 4u & Okuninka.info.
16. Spływy Bugiem Henryk Józiuk.
17. TVP Lublin.
18. Radio Lublin.
19. Radio Bon-Ton.
20. Radio Włodawa.
21. Kraina Bugu.
22. Dziennik Wschodni.
23. Kurier Lubelski.
24. Nowy Tydzień.
25. SuperTydzień.
26. NaszeMiasto.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej
W skrócie

Gmina Wola Uhruska leży w południowo-wschodniej części powiatu włodawskiego. Rozciąga się wzdłuż dotąd nieujarzmionej i przez to niezwykle urokliwej rzeki Europy – Bugu.

Czytaj całość...

Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje turystyczne z naszego terenu w syntetycznym zestawieniu.

 

Czytaj całość...

Sobiborski Park Krajobrazowy - utworzono w 1983 roku na obszarze gmin: Włodawa, Hańsk, Wola Uhruska. Park rozciąga się na powierzchni 10000 ha i zajmuje najcenniejsze partie Lasów Sobiborskich z licznymi torfowiskami i śródleśnymi jeziorami objętymi ochroną rezerwatową.

Czytaj całość...
Statystyka
odwiedzających: 6186826
Imieniny
19 Lutego 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad,
Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli
Do końca roku zostało 316 dni.
Licznik odwiedzin
Odwiedziło nas 6186826 internautów
TRW