Gmina Wola Uhruska
duzy plik 500kb panoramy Woli Uhruskiej
Start arrow Artykuły arrow APEL DO MIESZKAŃCÓW
APEL DO MIESZKAŃCÓW
Napisał Administrator   


SZANOWNI MIESZKAŃCY

  GMINY WOLA UHRUSKA


W trosce o ład i porządek na terenie Gminy Wola Uhruska zwracam się

ponownie z APELEM


do Sołtysów, Rad Sołeckich, szkół, instytucji i organizacji pozarządowych, a także do wszystkich mieszkańców Gminy Wola Uhruska – o wszechstronne zaangażowanie na rzecz poprawy czystości wokół własnych posesji oraz w miejscach użyteczności publicznej takich jak: chodniki, pasy drogowe, przystanki autobusowe, otoczenie szkół, świetlic i innych obiektów użyteczności publicznej.

Wspólnie dołóżmy wszelkich starań, aby w miejscach użyteczności publicznej oraz w najbliższym otoczeniu naszych posesji panował porządek.


Dobrym zwyczajem, który dał się zaobserwować w wielu naszych miejscowościach jest sobotnie sprzątanie pasów drogowych, przycinanie gałęzi drzew wykraczających poza obręb posesji, zamiatanie chodników oraz koszenie trawników.


Jest to jednocześnie demonstracja wrażliwości na utrzymanie porządku przy własnej posesji, ale i zachęta dla sąsiadów do naśladowania naszego postępowania. Niech każdy pomyśli, a później wykona coś pozytywnego w sprawie poprawy czystości najbliższego sobie otoczenia, a ci którzy robią coś więcej w tej sprawie zasługują na uznanie i szczególne słowa podziękowania.


Dołóżmy wszelkich starań, aby nasza Gmina była postrzegana przez turystów oraz osoby przyjezdne jako miejsce, o które dbamy, a to niewątpliwie da nam również powody do satysfakcji.

Wola Uhruska dnia. 29.03.2017 r.                 


Wójt Gminy Wola Uhruska

/-/ Jan Łukasik

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej
W skrócie

Gmina Wola Uhruska leży w południowo-wschodniej części powiatu włodawskiego. Rozciąga się wzdłuż dotąd nieujarzmionej i przez to niezwykle urokliwej rzeki Europy – Bugu.

Czytaj całość...

Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje turystyczne z naszego terenu w syntetycznym zestawieniu.

 

Czytaj całość...

Sobiborski Park Krajobrazowy - utworzono w 1983 roku na obszarze gmin: Włodawa, Hańsk, Wola Uhruska. Park rozciąga się na powierzchni 10000 ha i zajmuje najcenniejsze partie Lasów Sobiborskich z licznymi torfowiskami i śródleśnymi jeziorami objętymi ochroną rezerwatową.

Czytaj całość...
Statystyka
odwiedzających: 6059701
Imieniny
13 Grudnia 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Lucja, Łucja,
Otylia, Włodzisława
Do końca roku zostało 19 dni.
Licznik odwiedzin
Odwiedziło nas 6059701 internautów
TRW