FREKWENCJA WYBORCZA NA WAGĘ ZŁOTYCH

11 października 2023

Zachęcamy wszystkich wyborców z terenu Gminy Wola Uhruska do wzięcia udziału w Wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP oraz w Referendum Ogólnokrajowym i zdobycia dodatkowych środków na rozwój Naszej Gminy.

Wybory powszechne są swego rodzaju świętem demokracji, podczas którego wszyscy mamy możliwość współdecydowania o przyszłości naszej Ojczyzny. Dodatkowym argumentem dla wyborców z naszej Małej Ojczyzny, aby wziąć udział w wyborach, są możliwości otrzymania przez gminę Wola Uhruska dodatkowych środków finansowych w wysokości nawet 2,5 mln zł.

Jak podaje Pan Lech Sprawka – Wojewoda Lubelski ogłoszone zostały 3 konkursy. Pierwszy konkurs pn. „Bitwa o remizy”, ogłoszony już wcześniej, w którym Gmina z najwyższą frekwencją w powiecie otrzyma dofinansowanie w wysokości do 1 mln zł na remont remizy lub innego budynku użyteczności publicznej.

Kolejne dwa konkursy dotyczą Gmin do 20 tys. mieszkańców. Gmina z najwyższą frekwencją w powiecie otrzyma 1 mln zł na budżet obywatelski, w ramach którego to mieszkańcy zdecydują na co przeznaczone zostaną te pieniądze – nie ma tu ograniczeń, jeśli chodzi o rodzaj inwestycji. Ponadto każda Gmina z frekwencją powyżej 60 proc. otrzyma dwie nagrody po 250 tys. zł: jedna jest przeznaczona dla działań kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych oraz druga dla lokalnego klubu sportowego.

Jest więc dodatkowa motywacja by 15 października udać się do lokalu wyborczego i oddając swoje głosy w wyborach wesprzeć finansowo środkami, jakimi nigdy do tej pory nie dysponowały, następujące organizacje z terenu Naszej Gminy:

  • LKS „VITRUM” Wola Uhruska,
  • KGW „Piaskowe Babeczki” z Piask,
  • KWG „Morowe Babki” ze Stulna,
  • KGW „Gosposie z Uhruska”,
  • KGW Zbereże,
  • KGW Kosyń.

Dla wszystkich, którzy mają trudności komunikacyjne w dotarciu do lokali wyborczych przygotowany został bezpłatny gminny przewóz pasażerski dla wyborców ujętych w spisie wyborców Gminy Wola Uhruska, którego rozkład jazdy jest dostępny na stronie internetowej  https://wolauhruska.pl/wp-content/uploads/2023/10/Bezpl_taransp_wybory_druk.pdf oraz na przystankach autobusowych.

Logo Gminy Wola Uhruska Gmina Wola Uhruska

ADRES Parkowa 5, Wola Uhruska
E-mail wolauhruska@lubelskie.pl
FAX 82 591 50 03
NIP 5651446722
REGON 110197859

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 15:30
Wtorek 7:30 - 16:00
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 15:00