Wybory i referenda

8 kwietnia 2019

Zgodnie z ustawą z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks Wyborczy zadania związane z organizacją wyborów i referendów w gminie Wola Uhruska zajmuje się urzędnik wyborczy powoływany przez Komisarza Wyborczego w Chełmie we współdziałaniu z Urzędem Gminy Wola Uhruska.

Urzędnikiem Wyborczym w Gminie Wola Uhruska jest P. Danuta Sztuce.

Zgodnie z postanowieniem Nr 53/2023 Komisarza Wyborczego w Chełmie z dnia 25 maja 2023 r. w Gminie Wola Uhruska wyznaczono następujące siedziby Obwodowych Komisji Wyborczych:

Zgodnie z postanowieniem nr 36/2023 Komisarza Wyborczego w Chełmie z dnia 27 kwietnia 2023 r. wyznaczono następujące okręgi wyborcze:

 

Planujesz głosować w wyborach do Sejmu i Senatu RP w innym miejscu niż to, w którym mieszkasz, przebywasz na stałe lub masz zameldowanie? – tu znajdziesz informacje co należy zrobić, aby uzyskać zaświadczenie o prawie do głosowania tam, gdzie będziesz przebywać w dniu wyborówhttps://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-zaswiadczenie-i-glosuj-tam-gdzie-bedziesz-w-dniu-wyborowhttps://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-zaswiadczenie-i-glosuj-tam-gdzie-bedziesz-w-dniu-wyborow

Chcesz zmienić stały obwód głosowania lub dopisać się do Centralnego Rejestru Wyborców (CRW) – sprawdź, jak to zrobić https://www.gov.pl/web/gov/zmien-obwod-glosowania-lub-dopisz-sie-do-crw

Bieżące informacje w zakresie wyborów i referendów na terenie Gminy Wola Uhruska udostępniane są w BIP-ie w zakładce Wybory i referenda.

Wybory do Sejmu RP i do Senatu RP 2023

Wybory Prezydenta RP 2020

Wybory do Sejmu RP i do Senatu RP 2019.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019.

Ponadto informujemy, że w serwisie https://wybory.gov.pl/ zamieszczane są informacje dotyczące wszystkich wyborów i referendów ogólnokrajowych.