Nieodpłatna pomoc prawna

24 stycznia 2020

W każdą środę w Urzędzie Gminy Wola Uhruska w godz. 9:00-13:00 pełniony jest dyżuru prawnika w ramach Mobilnego Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego poradnictwa Obywatelskiego

Nieodpłatnej pomocy prawnej.

Od początku roku 2019 w Urzędzie Gminy Wola Uhruska zaczął funkcjonować Mobilny Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego świadczący pomoc prawną osobiście przez adwokata lub radcę prawnego oragnizowany przez Powiat Włodawski.

Nieodpłatna pomoc prawna funkcjonuje od roku 2016 na terenie całej Polski. Obecnie w Powiecie Włodawskim pomoc w świadczona jest w Starostwie Powiatowym we Włodawie w dwóch punktach: jeden prowadzony przez powiat i drugi przez Stowarzyszenie SURSUM CORDA. Oba mieszczą się w tym samym miejscu – starostwie na II piętrze (pokój 216), al. J. Piłsudskiego 24, Włodawa oraz w dwóch Mobilnych Punktach: w Urzędzie Gminy Hańsk i w Urzędzie Gminy Wola Uhruska.

Punkty bezpłatnej pomocy:

1. Punkt prowadzony przez ”Stowarzyszenie SURSUM CORDA” z Nowego Sącza. Dni i godziny otwarcia: poniedziałek od godz. 13:00 do godz. 17:00, czwartek – piątek od godz. 9:00 do godz. 13:00. Pomoc prawna będzie świadczona przez radców prawnych oraz osoby uprawnione do prowadzenia poradnictwa obywatelskiego.

2. Punkt prowadzony przez Powiat Włodawski. Dni i godziny otwarcia: poniedziałek – środa od godz. 9:00 do godz. 13:00, czwartek – piątek od godz. 13:00 do godz. 17:00. Pomoc prawna będzie udzielana przez adwokatów i radców prawnych.

3. Mobilne Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego. Dni i godziny otwarcia: wtorek od godz. 9:00 do godz. 13:00 (budynek Urzędu Gminy w Hańsku), środa od godz. 9:00 do godz. 13:00 (budynek Urzędu Gminy w Woli Uhruskiej). Pomoc prawna będzie świadczona przez radców prawnych oraz osoby uprawnione do prowadzenia poradnictwa obywatelskiego.

Do pobrania przydatne informacje:

Karta informacyjna poradnictwa

Poradnictwo obywatelskie

Mediacja

Wykaz placówek poradnictwa specjalistycznego